V dnešní době roste zájem o přírodní léčebné prostředky. Jedním z nich je kratom, rostlina původem z jihovýchodní Asie, kterou lidé využívají pro její účinky na bolest, úzkost a deprese. Nicméně, kratom není všude legální a lidé, kteří se rozhodnou ji užívat, by měli být obezřetní. V tomto článku se podíváme na to, kde je kratom nelegální a proč byste měli dále číst.
Kratom je populární rostlina
Kratom, známý také pod názvy Mitragyna speciosa a ketum, se stává stále více oblíbeným, zejména mezi lidmi, kteří hledají alternativy ke konvenčním léčivům proti stresu, bolestem a dalším nemocem. Kratom roste v Asii, především v Indonésii, Thajsku, Malajsii a Papui Nové Guineji. Nicméně kratom stále ještě není legální v mnoha zemích. Zde je několik informací týkajících se toho, kde je kratom nelegální.
Je kratom legální v České republice?
V České republice je kratom legální. V roce 2019 byl kratom povolen jako doplněk stravy, takže je legální k prodeji a konzumaci. Pokud se chcete pozitivně podílet na rostoucímu průmyslu kratomu v České republice, můžete si jednoduše zakoupit kratom na různých e-commerce platformách, které jsou dostupné na internetu.
Kde je kratom nelegální?
Existuje několik zemí, které zakazují výrobu, prodej a používání kratomu. Některé země, kde je kratom nelegální, jsou například:
Thajsko
V Thajsku se kratom považuje za ilegální rostlinu, podobně jako marihuana a kokain, a při jeho použití je možné čelit vysokým trestům.
Malajsie
V Malajsii je kratom vysoce závislosti vyvolávající rostlinou a proto je tam nelegální.
Myanmar
V Myanmaru je kratom nelegální, podobně jako je tomu u mnoha jiných drog a substancí.
Proč je kratom nelegální?
Důvody, proč některé země nelegální kratom, jsou různé. Některé země to mohou dělat kvůli tlaku mezinárodních organizací, jako je Světová zdravotnická organizace, zatímco jiné země naopak zakazují kratom kvůli vnitrostátním zákonům týkajícím se drog a substancí.
Jednou z klíčových vlastností kratomu, která může vést k jeho nelegálnosti, je jeho svévolné použití. Pokud se kratom používá v nadměrném množství, může vyvolat silné až nebezpečné vedlejší účinky, jako jsou halucinace a hypotenze.
Závěr
V západních zemích, včetně České republiky, je kratom stále povoleno. Nicméně v některých asijských zemích, jako je Thajsko, Malajsie a Myanmar, kratom stále zůstává nelegální rostlinou. Před zakoupením a používáním kratomu v jakékoliv zemi je tedy důležité provést důkladný průzkum a zjistit, zda je kratom legální nebo ne.
Často Kladené Otázky
Kde je kratom nelegální?
Kratom je v několika zemích nelegální, včetně Austrálie, Dánska, Finska, Izraele, Jižní Koreje, Litvy, Lotyšska, Malajsie, Myanmaru, Německa, Norska, Polska, Rumunska, Singapuru, Švédska, Thajska, Turecka a Spojeného království.
Jaké jsou nebezpečí užívání kratomu?
Krchtom může mít několik nežádoucích účinků, včetně zvýšeného rizika závislosti a následného abstinenčního syndromu, sucho v ústech, nauzea, zvracení, ztráty chuti k jídlu, ztráta hmotnosti, úzkost, podrážděnost, nespavost, třes, tachykardii, zvýšený krevní tlak, zácpu a nevolnost. Při přejímání velkých dávek může být nebezpečný a vyvolat křečové záchvaty, ztrátu vědomí a dokonce i smrt.
Napsat komentář